SZÁJKOSÁR, SZÁJZÁR KÖTELEZŐ
Az üzletben biztosan tudnak segíteni. Vagy előtte leméred otthon a kutyád orrát. Választhatsz fém szájkosarat vagy nylont is. Ez teljesen mindegy.
OLTÁSI KÖNYV
Nem rossz,ha magaddal viszed az oltási könyvét a kutyádnak. Az ellenőr vagy a sofőr elkérheti.
AZ UTAZÁS ELŐTT
Érdemes a kutyának nem enni és inni adni. (Nehogy kihánnya vagy rosszul legyen) Egy 10-20 perecs séta is belefér,hogy a kutya elvégezhesse a dolgát.
AMIT VIGYÉL MAGADDAL
-
Palack víz és egy kissebb tálka - ha a kutyád megszomjazik az utazást követően. (A buszon ne itasd)
-
Oltási könyv
-
Egy törlőrongy - a buszon lehet szükséged lesz rá (pl.: nyálat törölni)
-
Jutalomfalat - az utazást követően érdemes megjutalmazni a kutyát,hiszen nagyon ügyes volt. Vagy ha a buszon rendetlenkedik megmutatni neki és elterelni a figyelmét.
-
Szájkosár
ÉRDEMES..
-
Utoljára felszállni a buszra
-
Olyan buszt választani amin lehetőleg nincsenek sokan
-
Hátra leüllni,vagy állni
-
Ha a kutya nem akar felszállni a buszra akkor ölben felvinni, vagy felcsalogatni
-
A többi embertől távolabb menni, ha van hely belülre beülni, a kutya a lábnál van vagy állni miközben a kutyát a testünkkel megpróbáljuk elkeríteni a többi embertől.
A VOLÁN-NÁL EZT TALÁLTAM:
1. Az autóbuszba bevihető élő állatok és szállításuk feltételei:
a) egy kutya, szájkosárral és pórázzal ellátva,
b) halak, a víz kiömlése ellen megfelelően biztosított tartályban,
c) kisebb madarak, papagájok és galambok, kalitkában elhelyezve,
d) egyéb apró állat kosárban, ládában vagy más alkalmas tartóban,
e) egy vadászsólyom, védősapkával ellátva.
Az állatok szállítására használt eszközök (tartály, kalitka, kosár, láda stb.) tömege, terjedelme stb. nem haladhatja meg a kézipoggyászok szállítási feltételeire meghatározottakat.
A VOLÁN a forgalmi viszonyoktól függően az élő állatok szállítását tovább korlátozhatja. A segítő kutyát alkalmazó személy a menetrend szerinti autóbuszjáraton jogosult- a terápiás kutya kivételével - a segítő kutyával tartózkodni és azt szájkosár nélkül használni. A segítő kutya kiképzettségét (vizsgáját) a hámján elhelyezett logoval vagy a vizsgáról kiállított tanúsítvánnyal kell igazolni. A segítő kutya az utazásból akkor zárható ki, ha az ott tartózkodók testi épségét veszélyeztető magatartást tanúsít.
2. Élő kacsa, liba vagy pulyka az autóbusz utastérben nem szállítható.
3. Beteg állat az autóbuszba nem vihető be.
4. Az autóbuszba bevitt élő állatra az utasnak kell felügyelni. Ha élő állat az utasokat magatartásával zavarhatja vagy számukra kényelmetlenséget okoz, a VOLÁN az élő állatot a szállításból kizárhatja.
5. Az élő állatban bekövetkezett, valamint az élő állat által harmadik személynek okozott kárért a VOLÁN csak jogszabály alapján vagy vétkessége esetén felelős - a kézipoggyászra vonatkozó feltételek szerint.
|